پنجاه کلمه برای باران اثر آشا لمی (Asha Lemmie) خلاصه و راهنمای مطالعه

رمان Fifty Words for Rain

برای بررسی این راهنمای مطالعه فوق العاده خلاصه “پنجاه کلمه برای باران” توسط آشا لمی متشکریم. یک جایگزین مدرن برای Spark Notes و Cliffs Notes، Super Summary راهنماهای مطالعه با کیفیتی را ارائه می‌کند که خلاصه‌های فصلی مفصل و تجزیه و تحلیل موضوعات اصلی، شخصیت‌ها، نقل قول‌ها و موضوعات مقاله را ارائه می‌دهد.

بررسی اجمالی رمان Fifty Words for Rain

Book cover Fifty Words for Rain

پنجاه کلمه برای باران (به انگلیسی: Fifty Words For Rain ) رمانی از نویسنده آمریکایی آشا لمی (Asha Lemmie) است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. داستان این کتاب در ژاپن پس از جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد و داستان تلاش نوریکو «نوری» کامیزا برای فهمیدن اینکه چرا مادرش او را رها کرده است را روایت می‌کند. زمانی که نوری هشت ساله بود، نوری را با مادربزرگ بی رحمش یوکو ترک کرد. این رمان به بررسی موضوعات نژاد، هویت، میراث، خانواده و شکاف بین فرهنگ سنتی و مدرن در ژاپن می‌پردازد.

خلاصه کتاب پنجاه کلمه برای باران

هر ماه، یوکو نوری را کتک می‌زند و او را مجازات می‌کند، زیرا او خارج از ازدواج به دنیا آمده است. نوری شرم پنهان خانواده است. پدر نوری یک سرباز آفریقایی آمریکایی در جنگ جهانی دوم بود. در نتیجه نوری رنگ تیره تری نسبت به مادر یا پدربزرگ و مادربزرگش دارد. مادربزرگش او را تحت درمان های دردناک سفید کننده قرار می دهد تا پوستش روشن شود.

نوری سال‌ها در اتاق زیر شیروانی می‌ماند و نمی‌تواند از باغ دیدن کند یا کاوش کند. سپس متوجه می شود که یک برادر ناتنی به نام آکیرا دارد که قرار است با آنها زندگی کند. آکیرا یک ویولونیست با استعداد و رقابتی است که آرزوی شهرت جهانی دارد. او ابتدا با نوری سرد می شود اما به او عشق می ورزد. یوکو به آکیرا علاقه دارد زیرا او وارث دارایی است، اما از او متنفر است. آکیرا سنت های دنیای قدیم را ظالمانه می داند. او کتک خوردن نوری را متوقف می کند و به او اجازه می دهد تا خانه را کشف کند و از باغ دیدن کند. او نواختن ویولن را نیز به او یاد می دهد.

یوکو آکیرا را فریب می دهد و نوری را به فاحشه خانه می فروشد. مشتریان با نوری رابطه جنسی ندارند. در عوض، او مردان را با موسیقی و شعر خوانی سرگرم می کند. پس از دو سال او متوجه می شود که مردی آماده است تا او را بخرد و با خود ببرد تا به جهان سفر کند. نوری پس از رسیدن به ملکی که معتقد است مرد در آن زندگی می کند، سعی می کند خود را با چاقو بکشد. او زنده می ماند و می فهمد که آکیرا خریدار بوده است. او مخفیانه کار کرد تا او را پیدا کند.

نوری و آکیرا نسخه ای از زندگی قبلی خود را از سر می گیرند. دو تن از آشنایان آکیرا، ویل و آلیس استافورد، می آیند تا پیش آنها بمانند. نوری با آلیس نزدیک می شود. نوری در ابتدا از معاشقه های ویل لذت می برد، اما در نهایت در باغ به او تجاوز می کند.

Fifty Words for Rain

یک تاجر از نوری دعوت می کند تا در یک مهمانی شب کریسمس ویولن بزند. آکیرا به عنوان نوازنده پیانو با او می نوازد. پس از آن در یک تصادف رانندگی کشته می شود. نوری فرار می کند و به دور دنیا سفر می کند و ویولن آکیرا را با خود می برد. او در نهایت به انگلستان می رود، جایی که ویل او را در میان جمعیت در یک اجرای سمفونی می بیند. او سپس با آلیس می آید و با خانواده اش زندگی می کند.

نوری در خانه استافورد عاشق نوح می شود که به فرزندان آلیس موسیقی آموزش می دهد. پس از نامزدی او با نوح، نامه ای دریافت می کند که پدربزرگ و مادربزرگش مرده اند. او باید به املاک کامیزا بازگردد تا اوراق امضا کند و ثروت خود را مطالبه کند. این یک ترفند است. یوکو هنوز زنده است. او به نوری می گوید که تصادفی که آکیرا را کشته است برای او بوده است. اما نوری تنها وارث اوست. اگر او ملک را به ارث ببرد، به جای یوکو حکومت خواهد کرد. با این حال، او باید به سرعت ازدواج کند، نوح را رها کند و در ملک زندگی کند. نوری ابتدا قبول نمی کند.

با این حال، وقتی متوجه می شود که باردار است، می پذیرد. او نمی تواند کودکی را به همان صورتی که مادرش رها کرده است رها کند. او با پیشنهاد یوکو موافقت می کند و قصد دارد فرهنگ خانواده را تغییر دهد. در پایان رمان، او به کودک می گوید که زندگی او با او متفاوت خواهد بود.