5 کتاب عالی آموزشی انگلیسی بزرگسالان :

کتاب AMERICAN ENGLISH FILE – کتاب امریکن انگلیش فایل :

امروزه در سراسر دنيا کتاب هاي مختلفی براي فراگيری زبان انگليسي وجود دارد که در ميان آنها کتاب های آموزشي کتاب امريکن انگليش فايل کتاب های قابل تاملی هستند. کتاب AMERICAN ENGLISH FILE که با روش تدريس عالي نويسندگان برتر دنيا همچون کريستينا کانينگ و کلايو اکسنت تعريف و به رشته تحرير در آمده اند توجه بسياري از مدرسين و زبان آموزان دنيا را به خود جلب کرده اند. با توجه به تمرين هاي متعدد در سري کتاب هاي امريکن انگليش فايل در زمينه گرامر و واژگان تلفظ در هر درس زيربناي محکمي براي فراگيران زبان انگليسي ايجاد ميشود تا با موفقيت زبان انگليسي را فرا گيرند. همچنين سري کتاب های انگليش فايل با ايجاد پکيج جديد جديدي از منابع ديجيتال انتخاب هاي بيشتري را در پيشروي فراگيران قرار داده اند. لازم به ذکر است که کتابهای امریکن انگليش فايل طوري طراحي شده اند که هم قابل استفاده در کلاس هاي حضوری و هم در دوره هاي آموزش مجازي و آنلاين مي باشد.

بایگانی‌های کتاب های American English File - فروشگاه اینترنتی کتابانه |  خانه کتاب اسلامشهر کتاب آموزش زبان انگلیسی American English File (2nd)

مزايای مجموعه کتاب AMERICAN ENGLISH FILE :

مزيت اول:

در نظر گرفتن؟ سطح برنامه يادگيري کامل و جامع براي دوره هاي ابتدايی تا پيشرفته زبان انگليسی.

مزيت دوم:

داشتن محتواي کاملاً جديد و به روز رساني شده به اين منطور که محتوا و موضوعات با اتفاقات و اخبار روزمره به روز شده اند.

مزيت سوم:

وجود ويديو هاي تعاملی در سري کتاب های امريکن انگليش فايل براي تقويت مهارت مکالمه از طريق نشان دادن مثالهايي در دنيای واقعي و زندگی  روزمره.

مزيت چهارم:

سري کتابهای امريکن انگليش فايل در هر درس به تمرين گرامر، لغت و تلفظ مي پردازند.

مقالات مشابه :  منابع آموزش زبان انگلیسی مختص کودکان

مزيت پنجم:

داشتن کتاب کار صوتي در سري کتاب های امريکن انگليش فايل مزيتي غيرقابل انکار براي تقويت اعتماد به نفس و مستقل شدن زبان آموز و خودسنجي شخصي مي باشد .

مزيت ششم:

وجود سي ديهاي آزمون با دنيايی از سوالات کاربردي در مجموعه کتابهاي امريکن انگليش فايل امکان تست کردن زبان آموز را به خوبی فراهم کرده است.

مزيت هفتم:

کتاب هاي امريکن انگليش فايل با طراحي بي نظير خود در مبحث آموزش طوری تاليف شده اند که زبان آموزان را وادار به صحبت کردن مي کنند که مساله بسيار مهمي در کتابهای آموزشی زبان می باشد.

مزيت هشتم:

در هر صفحه از سری کتاب های امريکن انگليش فايل تمرين های زيادی براي مکالمه و تلفظ وجود دارد که اين امر باعث ميشود زبان آموزان با اعتماد بيشتر اعتماد به نفس بيشتری به صحبت کردن بپردازند.

مزيت نهم:

کتاب هاي امريکن انگليش فايل درشش سطح از مبتدي يا استارتر تا پيشرفته يا ادونس نگاشته شدهاند اين سطوح شامل A1 ، A2 ، B1، B2و C1 ميباشند.

مزيت دهم:

در هر پکيج از کتاب های امريکن انگليش فايل يک کتاب اصلي، کتاب کار، کتاب مدرس ، سي دي صوتي و سي دي تصويری و سيستم آيتونز موجود مي باشد .
در آخر بايد به اين نکته مهم اشاره کنم که مجموعه کتابهای آموزشي امريکن انگليش فايل امروزه به صورت الکترونيک يا اي بوک در دسترس هستند که براي کاربران زبان انگليسي سهولت استفاده از کتابهای الکترونيک و عدم نياز به خريد کتاب کاغذی را نيز دارند. برای شرکت در دوره تخصصی آموزش آیلتس میتوانید با تیم وبسایت خود آموز زبان همراه باشید . همچنبن برای شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان انگلیسی میتوانید با تیم وبسایت خود آموز زبان همراه باشید .

مقالات مشابه :  بهترین وبسایت های آموزش زبان انگلیسی

ويژگی های کتاب امريکن انگليش فايل در يک نگاه :

– دارای سطح بندی
– به همراه داشتن فایل های صوتی تصویری
– همراه داشتن کتاب کار همراه
– کتاب آموزشی مناسب برای افراد بزرگسال

در فروشگاه کتاب ملت کتاب امریکن انگلیش فایل در دو ویرایش ( ویرایش دوم و ویرایش سوم ) موجود می باشد.

کتاب آموزش زبان انگلیسی  TOP NOTCH – کتاب تاپ ناچ :

سری کتاب‌­های آموزش انگلیسی TOP NOTCH برای تمامی سطوح (مبتدی، متوسط، پیشرفته) مناسب است و یکی از  بهترین مجموعه های آموزش زبان جوانان و بزرگسالان است و توسط انتشارات پیرسون لانگمن که یکی از قویترین ناشران کتب آموزش زبان در جهان است به چاپ رسیده است. مجموعه کتاب آموزش زبان تاپ ناچ شامل 8 سطح است که زبان‌آموزان را از سطح A1 به سطح B1 می‌رساند. کتاب فوق شامل شش سطح میباشد که سطح اول ان (Fundamental) است که مطالب پایه را اموزش میدهد و سطح هایی بعدی شامل TOP NOTCH 1,2,3 میباشند.

تمامی سطوح این دوره کامل آموزشی، دارای کتاب دانش آموز یا (Student book) کتاب کار یا همان (Work book) به همراه CD صوتی است.

خرید کتاب مجموعه کتاب های Top Notch ویرایش سوم تا 50% تخفیف ❤️ – زبانمهر                        خرید کتاب Top Notch Second Edition Book Series تا 50% تخفیف ❤️ – زبانمهر

معرفی کتاب

مجموعه TOP NOTCH یکی از مناسب‌­ترین سری کتاب­‌های آموزش زبان انگلیسی ست که از به‌روزترین روش­‌های آموزش زبان و با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا که آموزش را سریع‌­تر، راحت‌­تر و با کیفیتی مطلوب منتقل میکند. پس زبان آموزان خود را آماده کنید تا با استفاده از این مجموعه به راحتی و با لهجه آمریکایی به زبان انگلیسی صحبت کنند.

به صورت کلی ترتیب کتاب های تاپ ناچ به شکل زیر است:

کتاب های Fundamental  برای افرادی است که یا به تازگی قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند. و کسانی که در دوره تحصیلی ، تا حدی زبان انگلیسی را آموخته اند، ولی توانایی استفاده مناسب را از آموخته های خود ندارند. این کتاب مهارت های معرفی شده در سطح A1 میباشد. این سطح شامل چهارده درس است.

کتاب ۱ Top Notch برای زبان آموزان طراحی شده است که کتاب Fundamental  را به پایان رسانده اند. در کتاب Top Notch 1 تمام مهارت های مربوط به سطح A1 معرفی شده و برخی مهارت های A2 آموزش داده می شود. این سطح شامل ده درس میباشد.

کتاب Top Notch 2  برای زبان آموزانی در نظر گرفته شده که در سطح نسبتا متوسطی از اطلاعات دستور زبان و دایره لغات هستند. سومین کتاب Top Notch مهارت های سطح A2 را به طور کامل معرفی می کند و برخی مهارت های سطح B1 را هم پوشش می دهد. این سطح شامل ده درس است.

کتاب Top Notch 3  چهارمین کتاب، از سری کتاب های Top Notch می باشد و به طور کامل سطح B2 را پوشش می دهد و این سطح نیز مانند دو سطح قبلی شامل ده درس است.

کتاب اصلی Top Notch

تمام سطوح این مجموعه (TOP NOTCH 1,2,3) ازیک ساختار یکسان پیروی می کنند. متد آموزشی این مجموعه مطابق با استانداردهای روز دنیا تالیف شده است. پوشش تمام مهارت های ضروری  مثل گرامر، تلفظ، درک مطلب و در راستای تسلط بر مهارت مکالمه این مجموعه را به یک دوره موفق آموزشی تبدیل کرده است.

این کتاب از بخش های مختلفی تشکیل شده است :

Vocabularyدر این بخش به آموزش لغات و عبارات کاربردی درباره ی موضوع خاص پرداخته می شود. سپس در مرحله بعد سوالاتی از زبان آموزان پرسیده می شود که با استفاده از این لغات با یکدیگر صحبت می کنند.

Conversationدر این قسمت با توجه به موضوع درس عبارت کاربردی و نحوه برقراری ارتباط همراه با یک فایل صوتی از طریق یک مکالمه دو طرفه که در محیطی معمولا عمومی هستند آموزش داده می شود. در مرحله بعد هم زمان مهارت گفت و گو و مهارت شنیداری مورد استفاده قرار میگیرد که ضمن افزایش جذابیت کمک می کند تا زبان آموزان مطالب را بهتر به ذهن بسپارند.

Grammar: در بخش دستور زبان زبان آموز با مشاهده توضیحات گرامری، مثال ها و انجام تمرین ها قادر خواهد بود از لغات و گرامر مربوطه به بهترین نحو استفاده کتد.

Pronunciation: هر چه قدر هم دایره لغات شما زیاد باشید اما اگر آن ها مانند یک فرد انگلیسی و آمریکایی تلفظ نکنید، نمی توانید در برقراری ارتباط و مکالمه موفق باشید. که در این مجموعه توجه خاصی به تلفظ صحیح و شیوه درست ادای جملات شده است.

Listening: در این قسمت باید به مکالمه گوش داده و به سوالات مرتبط به آن پاسخ دهید. مهارت شنیداری در فرآیند مکالمه به عنوان روشی برای برقراری ارتباط با دیگران از ضروری ترین مهارت هایی است که باید در آن حسابی ماهر شوید.

کتاب کار

کتاب کار یا (Work book) منبعی مفید برای زبان آموزان است تا اموخته های خود را تست کنند و انچه را که در کلاس درس یاد گرفته اند مرور نمایند. سوالات این مجموعه بسیار واضح و روان بوده و یادگیرنده میتواند به سادگی به سوالات مربوطه هر بخش پاسخ دهد.

وجه تمایز این کتاب با سایر کتاب های هم سطح خود

در کتاب های Top Notch سعی شده تا به تمام مهارت­‌های زبان اعم از خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن پرداخته شود. یکی از مشکلات مهم کتاب های انگلیسی عدم تغییر آن ها طی زمان است که این سری کتاب ها توانسته خود را با متد روز دنیا وقف دهد. در این مجموعه کتاب‌­ها، هر درس با چند هدف آغاز می‌­گردد و در پایان درس توقع می‌­رود که زبان‌­آموزان به این اهداف دست پیدا کرده باشند. از ویژگی­‌های ارزشمند این کتاب بیان کلمات و جملات کاربردی در مکالمه‌­های کوتاه است، و با توجه به کوتاه بودن آن­ها، زبان آموزان می­‌توانند این مکالمات را در کلاس و ظرف مدت کوتاهی و به سرعت حفظ کنند.

چرا کتاب های Top Notch مناسب آموزش هستند

از نکات مثبت این کتاب تمرکز آن روی هر چهار مهارت اصلی خصوصا مهارت شنیداری است. همچنین، این سری کتاب­‌ها با استفاده از مطالب و تمرین­‌های اثرگذار، زبان‌­آموزان را آماده انجام کارهای مختلف در موقعیت­‌های واقعی می‌کنند. همچنین بزرگسالان و جوانان را برای تعامل انگلیسی با اعتماد به نفس بالا آماده می کند. کتاب Top Notch بهترین انتخاب برای یک دوره سرگرم کننده و جذاب با گسترده ترین طیف وسیع از مطالب است که شامل آزمونهای موفقیت را برای ارزیابی واژگان، دستور زبان، خواندن و گوش دادن به علاوه آزمونهای اختیاری میباشد.

از دلایل انتخاب این کتاب به عنوان منبع آموزش زبان انگلیسی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

کتاب آموزش زبان انگلیسی INTERCHANGE – کتاب زبان اینترچنج

 شاید اگر روزی پرفسور جک سی ریچاردز تصمیم نمی گرفت دست به تالیف کتاب های اینترچنج بزند، یادگیری زبان در کل جهان انقدر ساده نمی­شد. در حال حاضر بیش از 50 میلیون نفر در سراسر دنیا در حال یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از کتاب­های اینترچنج هستند. او دارای مدرک دکترا در رشته زبان شناسی کاربردی از دانشگاه فرانسوی زبان لاوان، مدرس و مشاور برجسته در زمینه آموزش زبان است.همچنین به پاس تلاش های بی وقفه این استاد برجسته در سال 2011 مدرک دکترای افتخاری ادبیات از دانشگاه ویکتوریا به وی اعطا شد.

Cambridge Interchange Fifth Edition | Descarga recursos de inglés

پروفسور جک سی ریچاردز مولف بیش از 150 مقاله و کتاب در زمینه آموزش زبان است که به زبان های مختلف مثل چینی، فرانسوی، کره ای و غیره ترجمه شده است. لازم به ذکر است به منظور تطبیق و به روز رسانی کتاب های اینترچنج با نیازهای روز و فرهنگ زبان آموزان، این کتاب ها از زمان انتشار اولین نسخه 5 بار مورد ویرایش و اصلاح قرار گرفته است. قطعا شگفت زده می شوید اگر بگوییم نسخه پنجم مجموعه

INTERCHANGE

این مجموعه از نظرات 1500 معلم زبان در سراسر دنیا در گروه های تحقیق و نقد و بررسی استفاده شده است.

راهنمای کتاب INTERCHANGE

حالا می خواهیم ببینیم که کتاب های اینترچنج چه ساختاری داشته و محتویات آن ها از چه قرار است. همان طور که گفتیم مجموعه کتاب های اینترچنج در چهار سطح ارائه می شود. برای هر سطح این مجموعه 3 کتاب تالیف شده است.

اما داستان مجموعه کتاب اینترینج این جا فقط همین سه کتاب نیست. از آن جایی که این مجموعه برای آموزش کاربردی، ساده و سریع زبان آموزان طراحی شده، در کنار کتاب های اصلی، زبان آموزان به محتوای آنلاین خودآموز و رایگان سرشار از تمرین و نکات دسترسی دارند.

محتویات هر درس این مجموعه کاملا کاربردی و آزموده شده است و تمام 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی را پوشش می دهد. کمتر کتاب آموزش زبان انگلیسی را می توان پیدا کرد که هم زمان مکالمه، شنیدن، خواندن و نگارش زبان آموزان را تقویت کند. حالا با هم ببینیم ساختار هر درس از کتاب های اینترچنج از چه قرار است؟

1- snapshot

در این بخش یک شمای کلی از موضوع درس ارائه می شود. زیان آموزان پیرامون موضوع درس با راهنمایی معلم به تبادل ایده می پردازند، با لغات جدید آشنا شده و با مفاهیم جدید درس درگیر می شوند.

2- مکالمه conversation

یک مکالمه کاربردی و به زبان نیتیو دانشجویان را در یک محیط شبیه سازی شده قرار می دهد. گفت و گو همراه با گرامر جدید درس و متناسب با موضوع اصلی پیش می رود. فایل صوتی مکالمه در دو بخش ارائه شده ست. یک فایل صوتی که متن آن در کتاب آورده شده و بخش دوم با هدف تقویت مهارت شنیداری دانشجویان به متن آن دسترسی ندارند. زبان آموزان باید با گوش دادن به فایل صوتی به سوالاتی که در انتهای مکالمه آورده شده است پاسخ دهند.

3- گرامر Grammar focus

بدون شک قواعد و گرامر یکی از مهم ترین بخش های زبان آموزی است. خوشبختانه در مجموعه کتاب های اینترچنج گرامرها به سادگی آموزش داده شده است. در این بخش در یک جدول نکات قواعد به زبانی ساده توضیح داده شده است. علاوه بر تمرینات گرامری هر درس، یک سری تمرین در انتهای کتاب تحت عنوان گرامر پلاس طراحی شده است.

4- واژگان Word power

شاید یکی از جذاب ترین بخش های هر درس همین قسمت است. یادگیری کلمات کاربردی متناسب با موضوع همراه با تمرینات، اعتماد به نفس دانشجویان و دایره لغات آنان را افزایش می دهد.

5- فایل های صوتی listening

یکی از بخش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی، تقویت مهارت شنیداری است .در بخش لیسنینگ سوالاتی مرتبط با فایل صوتی آورده شده است. دانشجویان باید با گوش دادن به آن به سوالات پاسخ داده و مهارت شنیداری خود را تقویت کنند.

6- بحث و گفتگوDiscussion

بعد از یادگیری لغات، گرامر و تسلط بر موضوع درس نوبت آن می رسد که دانشجویان درباره موضوعی که در این بخش عنوان می شود با هم به تبادل نظر بپردازند. هدف از طراحی این بخش تقویت مکالمه ای دانشجویان است.

7- نگارش writing

حالا نوبت آن میرسد که زبان آموزان دست به قلم شوند. در این بخش با ارئه یک موضوع دانشجویان برای تقویت مهارت نگاشی زبان انگلیسی آماده می شوند. ابتدا از آنان خواسته می شود موضوع مرتبط را تصور کنند. برای درک بهتر چند خط نمونه مرتبط با موضوع رایتینگ در این بخش ارائه می شود. چه چیزی بهتر از این؟

8-perspectives

در این بخش با ارائه جملات مرتبط همراه با فایل صوتی زبان آموز بیش تر با موضوع درس درگیر می شود. در پارت B از آن ها خواسته می شود تا پیرامون موضوعات طرح شده به صورت گروهی بحث کنند.

9- تلفظ Pronunciation

هر چه قدر هم که شما لغات جدید بدانید، از گرامر های پیچیده سر دربیاورید یا با اصطلاحات مختلف آشنا باشید اما اگر نتوانید آن ها را به شیوه ای صحیح ادا کنید فایده ای ندارد. انگار تمام تلاش های شما به باد رفته است. خوشبختانه مولفان اینترچنج این موضوع را حسابی در طول درس ها جدی گرفته اند. در بخش تلفظ شما با تکنیک ها و نکات مربوط به تلفظ واژه ها و شیوه ی درست اهنگ جملات آشنا می شوید. می بینید! در این کتاب همه چیز برای زبان آموزی حرفه ای آماده است.

10- گرامر پلاس Grammar plus

در بخش دهم نکات گرامری مربوط همراه با تمریناتی کاربردی و مفصل تکمیل می شود. در پارت B این بخش مجددا دانش جویان با استفاده از قواعد جدید به ساخت جملات و بحث و تبادل با یکدیگر می پردازند. یک مشارکت لذت بخش در کلاس، زبان آموزان را بیش از پیش به یادگیری علاقه مند می کند.

11- اینترچنج Interchange

در این پارت که محتوای آن در آخر کتاب آمده است از دانشجویان خواسته می شود تا پیرامون موضوع درس به فعالیت گروهی بپردازند. محتوای این بخش عموما از طریق بازی، سرگرمی و کوییز ارائه شده است.

12- مطالعه Reading

یکی از مهارت های مهم زبان انگلیسی توانایی خواندن متن، درک مطلب و پاسخ به سوالات مربوط به آن است. آخرین بخش در هر درس از کتاب های اینترچنج مربوط به مهارت خواندن است. موضوعات بخش ریدینگ عموما جهانی بوده و دانشجویان با مسائل علمی، فرهنگی و گاهی طنز آمیز موضوع هر درس آشنا می شوند. در این بخش لغات جدید، ضرب المثل و اصطلاحاتی رایج نیز ارائه می شود. در پایان و بعد از خواندن از زبان آموزان خواسته می شود که به سوالات پاسخ دهند.

مجموعه INTERCHANGE 5edition مناسب برای تمام سطوح، از مبتدی تا پیشرفته

فرقی نمی کند در چه سطحی باشید مجموعه اینترچنج برای تمام زبان آموزان از مبتدی تا پیشرفته یک انتخاب برتر است. این مجموعه در 4 سطح از مقدماتی و مبتدی تا متوسطه و پیشرفته تالیف شده است.

Interchange 3 Fifth Edition Workbook Pdf / Купить Interchange (Fifth  Edition) 2 Workbook с доставкой. / Estamos interesados en hacer de este  libro interchange level 3 fifth edition student pdf uno de

شعار این مجموعه تجربه یک یادگیری بهتر است. اما خوشبختانه در حد شعار نمانده و مجموعه کتاب های اینترچنج با محتوای غنی و متدلوژی آزموده شده همواره بهترین نتایج را برای زبان آموزان به ارمغان خواهد داشت. بی دلیل نیست که این مجموعه در اکثر موسسات آموزش زبان انگلیسی در ایران نیز تدریس می شود. با هم سطوح ( (Level مختلف این مجموعه را بررسی می کنیم.

سطح مبتدی کتاب Interchange (intro)

رنگ جلد کتاب اینترچنج اینترو  : زرد رنگ

سطح: مقدماتی

تعداد دروس: 8 درس

این کتاب برای آن دسته از زبان آموزانی است که آشنایی بسیاری کمی با زبان انگلیسی دارند. محتوای آموزشی این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که زبان آموزان بتوانند با حفظ اعتماد به نفس مکاملات پایه را شروع کرده و در مهارت های چهار گانه زبان (مکالمه، نگارش، شنیدن، خواندن) آمادگی لازم را کسب کنند. سرفصل های کتاب مقدماتی در نوع خود بسیار کاربردی بوده و کمک می کند تا زبان آموزان در موقعیت های مختلف قرار گرفته و بتوانند نیازهای ابتدایی برای صحبت کردن، خواندن، شنیدن و نگارش را در آن موقعیت خاص به دست بیاورند.

در کنار کتاب اصلی برای تقویت زبان و یادگیری عمیق تر کتاب تمرین طراحی شده است. در این کتاب تمریناتی از لغات تا مکالمه، گرامر و درک مطلب برای یادگیری عمیق تر دانشجویان طراحی شده است.

Interchange 1

سطح: مبتدی

رنگ جلد کتاب اینترچنج 1: قرمز رنگ

تعداد دروس: 8 درس

بعد از آن که زبان آموزان مهارت­های مقدماتی برای یادگیری زبان را به دست آوردند وارد سطح یک مجموعه کتاب های اینترچنج می شوند.

تنوع محتواهای این کتاب به راحتی زبان آموزان را قادر می کند تا با موضوعات مختلف آشنا شده و بتوانند در حد نیاز و با قواعدی درست مفهوم خود را منتقل کنند.

Interchange 2

سطح: متوسطه

رنگ جلد: آبی

تعداد دروس: 8 درس

در سطح دوم مجموعه کتابهای اینترچنج وارد مرحله متوسط یادگیری زبان انگلیسی می شوید. سطح دشواری این کتاب به مراتب از دو مرحله قبل بیشتر است. یادگیری لغات بیش تر، لیسنینگ یا مهارت شنیداری با تلفظ سریع تر و گرامر های جدید از ویژگی های این کتاب است.

Interchange 3

سطح: بعد از متوسطه یا نیمه پیشرفته

رنگ جلد: سبز

تعداد دروس: 8 درس

با ورود به این سطح انتظارات از شما زبان آموزان بالاتر می رود. چرا؟ چون شما وارد سطح نیمه پیشرفته یا در اصطلاح بعد از متوسطه شده اید. سرفصل های این کتاب وارد فاز تخصصی تر شده است . با لغات پیشرفته تر و گرامر های پیچیده تر دیگر خودتان کم کم می توانید در کنار نیتیو ها تصور کنید.

گرچه راه یادگیری زبان بی پایان است. اما این نقطه یعنی اینترچنج سطح سوم، شما را به سمت تسلط به زبان انگلیسی هدایت خواهد کرد.

سخن آخر

همان طور که دیدید مجموعه کتاب های اینترچنج تمام مهارت های یادگیری انگلیسی را به خوبی پوشش می دهند. لازم است بدانید در اکثر موسسات زبان ایران هر سطح این مجموعه Interchange 5th Edition در طول سه ترم تدریس می شود. راستی همین حالا هزاران نفر در حال یادگیری زبان انگلیسی با مجموعه کتاب های اینترچنج هستند. شاید وقتش رسیده است شما هم به صف حرفه ای ها بپیوندید.

معرفی مجموعه تاچ استون (کتاب TOUCHSTONE) ویرایش دوم

نام کتاب: تاچ استون (TOUCHSTONE)

نام نویسندگان: Helen Sandiford , Jeanne McCarten, Michael McCarthy

انتشارات: Cambridge

مجموعه تاچ استون (TOUCHSTONE) ویرایش دوم، یک مجموعه آموزشی موفق در حوزه یادگیری زبان انگلیسی است. امروزه یادگیری زبان دوم در سراسر جهان یک امر بدیهی است و افراد زیادی تمایل دارند تا زبان جدیدی را فراگیرند. مشکل اکثر این افراد این است که آنها در مرحله پیدا کردن منبع مناسب و مطمئن که بتواند تمام مهارت‌های زبانی را پوشش دهد، دچار سردرگمی می‌شوند. اما اگر با این بخش از معرفی کتاب با ما همراه باشید با یکی از این منابع بیشتر آشنا می‌شوید. در اینجا با مجموعه بینظیر تاچ استون (TOUCHSTONE) ویرایش دوم بیشتر آشنا می‌شویم.

ساختار و محتوای کتاب:

تاچ استون هر چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی شنیداری، درک مطلب، صحبت کردن و نوشتار را پوشش می‌دهد.  این کتاب دارای ویژگی های بسیار زیادی است که تمام محتوای آن در این متن نمی گنجد. موضوعات دروس ارائه شده در مجموعه کتاب های  TOUCHSTONE(2nd edition) به گونه ای انتخاب شده اند تا زبان‌آموز بتواند با آن ارتباط برقرار کند. دیالوگ ها در هر درس (Unit) به گونه ای تدریس می شوند تا زبان آموزان بتوانند به راحتی در زندگی روزمره از دیالوگ ها استفاده نمایند. گفتنی‌است در هرمکالمه نکات جالبی درباره ی کلمات و گرامر جدید که در زبان انگلیسی استفاده می شوند به زبان آموز گفته می شود . قسمت های Figure it out و Notice در کتاب اصلی ذهن زبان آموزان را درباره ی گرامر و کلمات جدید به چالش می کشد.

کتاب‌کار (Workbook)

کتاب کار یا همان Workbook نیز بصورت جداگانه برای زبان آموزان تدارک دیده شده است. بنابراین از نکات ویژه آن میتوان به تمرین های متعدد و بسیار کاربردی منطبق با دروس ارائه شده در کتاب دانش آموز اشاره کرد. همچنین زبان آموز می تواند در پایان هر درس با استفاده از ستون تعیین شده میزان یادگیری و پیشرفت خود را ارزیابی نماید.  در کنار کتاب دانش آموز و کتاب کار یک سی دی آموزشی ارائه شده است که فایل های صوتی کتاب بصورت فرمت MP3  در آن موجود است.

فایل‌های ویدیویی:

فایل‌های ویدیویی موجود در این کتاب تاچستون  تحولی نوین در روند یادگیری زبان‌آموزان ایجاد کرده است. زیرا آنها می‌توانند با نمونه قابل درک‌تری از آموزش‌ها در قالب فایل ویدیویی آشنا شوند. این امر حتی در بالا بردن اعتماد بنفس زبان‌آموز دخیل خواهد بود چرا که او بخشی از ترس خود را با تمرین‌ها و سپس با تماشای فایل‌های ویدیوئی کنترل کرده و خیلی سریع‌تر در دنیای واقعی به مکالمه می‌پردازد. این ویدیوها همزمان مهارت شنیدار، مکالمه و واژگان زبان‌آموزان را نیز تقویت می‌کند.

کتاب معلم تاچستون :

کتاب راهنما باعث می‌شود که معلمین در آموزش‌ها هر جا به مشکلی برمی‌خورند به این کتاب مراجعه کرده و از این طریق سرعت آموزش خود را افزایش دهند. این کتاب نکاتی را که نیاز است معلمین بدانند را یادآور می‌شود تا محتوای آموزشی را که ارائه می‌دهند غنی‌تر و مفیدتر باشد.

سطح زبانی مناسب در این کتاب:

این مجموعه مناسب برای زبان‌آموزان از سطح مبتدی تا متوسطه روبه بالا می‌باشد.

چارت بندی کتاب TOUCHSTONE :

این کتاب دارای دوازده درس و هر بخش شامل 4 درس است. این مجموعه کلا در چهار سطح ارائه می‌گردد.

بخش‌های کتاب تاچ استون:

  بخش مکالمه

در این قسمت کتاب شما در مورد موضوع مورد بحث درس، به تمرین مکالمه می‌پردازید و این مهارت‌ها را  با استفاده از تصاویر رنگی و جذاب فراخواهید گرفت.

  بخش (building vocabulary)

در این بخش همان طور که از اسمش پیداست در قالب یک متن واژگان جدید هم آموزش داده می‌شود. شما در حین تقویت مهارت مکالمه همزمان به فراگیری لغات جدید نیز می‌پردازید.

  بخش building language

این بخش هم به مکالمه همراه با فایل صوتی می‌پردازد. این بخش شامل موضوعات گوناگون و متنوع است.

 بخش Grammar

بخش گرامر این کتاب، به روشی شیرین و جذاب به تعلیم دستور زبان انگلیسی می‌پردازد. این بخش در طول متن آموزش داده می‌شود.

بخش Speak naturally

برای اینکه شما بتانید به طور طبیعی زبان انگلیسی را صحبت کنید نیازمند این هستید که لغات را درست تلفظ کنید و به آهنگ و مکث کلمات توجه داشته باشید. این بخش به همین منظور ایجاد شده است.

 بخش Listening

در این بخش زبان آموز برای کامل کردن درک زبانی خود نیازمند تقویت مهارت شنیداری می‌باشد.

مشخصات کتاب تاچستون:

این کتاب در قطع رحلی و جلد شومیز به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی است.

قطع رحلی:

نوعی از اندازه کتاب است که بیشتر کتاب‌ها با این قطع (33*24 میلی‌متر) به چاپ می‌رسند.

سخن پایانی درباره کتاب تاچستون :

سخن آخر مجموعه تاچ استون (TOUCHSTONE)، با استفاده از متدهای روز آموزشی و داشتن محتوای کامل، پاسخگوی اکثر نیازهای زبان‌آموزان است. این کتاب‌ها عبور از سختی‌های یادگیری زبان دوم را آسانتر می‌کند. با توجه به اینکه این مجموعه در سراسر دنیا به عنوان کتاب دارای رتبه برتر آموزشی شناخته شده است. بنابراین می‌توانید به این کتاب اطمینان کرده و با خیال راحت به آموزش و یادگیری مشغول شوید.

شاید دلیل نام‌گذاری این کتاب به این نام اشاره‌ای داشته باشد به این قضیه که یادگیری زبان دوم اگرچه ممکن است همانند سنگ سخت و غیرقابل درک باشد، اما کافی است به لمس این سنگ سخت بپردازید تا ببینید که واقعاً با مهارت‌هایی که در این کتاب یاد می‌گیرید دیگر این سنگ اینقدرها سخت نیست.

کتاب Four Corners (فور کرنرز) برای آموزش زبان انگلیسی

در این مقاله تصمیم دارم به ارزیابی کلی کتاب  Four Corners  بپردازم.

این مجموعه دارای چهار سطح (Four Corners 1, 2, 3, 4) می‌باشد که هر سطح شامل کتاب دانش‌آموز (به همراه فایل صوتی و نرم افزار کتاب دانش‌آموز)، کتاب کار، کتاب ویدئو (به همراه فایل‌های ویدئویی) و کتاب معلم (به همراه نرم افزار کتاب معلم) می‌باشد.

ارزیابی کلی کتابFour Corners

موارد آموزش:

ریچاردز و بوهلکه (2012) نویسندگان این کتاب هستند.

این کتاب در ایالات متحده توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شده است.

کتاب Interchange جایگاه خود را به کتاب Four Corners داده است.

مطالب در کتاب، Four Corners از 12 یونیت تشکیل شده است.

هر یونیت شامل 4 درس است.

در نتیجه کتاب شامل 48 درس است.

در کتاب‌های فورکرنرز (برای هر سطح) مهارت‌های (اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ) در گنجانده شده است.

این مهارت‌ها در این کتاب ارئه و بررسی می‌شود.

دانش‌آموز برای تمرین بیشتر به کتاب کار مراجعه می‌کند.

یونیت‌ها شامل فعالیت‌ها، تمرین‌ها و وظایفی مربوط به چهار مهارت اصلی زبان (اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ) و همچنین تلفظ صحیح است.

موضوع کتاب Four Corners:

کتاب Four Corners به صورت موضوعی و سازمان یافته برای زبان‌آموزان و مدرسان در موسسات ارائه می‌شود. موضوعی که کتاب Four Corners را پوشش می‌دهد مباحث مورد علاقه بسیاری از زبان‌آموزان است (موضوعاتی مثل محیط شهری یا روستایی، چهره‌های بین المللی و ..)

محتوای کتاب:

محتوای کتاب نیز بر اساس نیاز دانش‌آموزان یا الزامات برنامه درسی موجود طبقه‌بندی می‌شود.

دروس، به صورت ساختاری هستند. به این معنی که در کلاس معلم گرامرها، را در قالب مهارت‌ها تدریس می‌کند.

این مجموعه دقیق و به روز می‌باشد، زیرا هر چند سال چاپ جدید آن منتشر می‌شود و به زبان آموزان این فرصت را می‌دهد تا تجربه و اطلاعات خود را با زبان بیشتر کنند.

آموزگاران با تمرین‌های کلاسی، می‌توانند مشکلات و وضعیت یادگیری زبان‌آموزان را بررسی کنند و کنترل شده‌تر عمل کنند.

ایجاد طنز و خلاقیت در کتاب درسی نکته اصلی دیگری برای زبان‌آموزان است که کتاب‌های Four Corners این بخش را پوشش می‌دهد.

این ویژگی باعث شده زبان‌آموزان ارتباط خوبی با کتاب برقرار کنند.

با این حال، فعالیت‌ها و تمرینات کافی برای یادگیری مهارت‌های مختلف در کتاب Four Corners وجود دارد.

واژگان و ساختارها:

واژگان رایجی در کتاب Four Corners  وجود دارد که برای زبان‌آموزان کاربردی است.

زبان‌آموزان از آن‌ها در مکالمات روزانه خود استفاده کنند.

واژگان با موضوع هر یونیت کتاب مطابقت دارد.

از طرفی، دستور زبان و گرامر باید مطابق با واژگان همان یونیت باشد.

این تطابق باید برای زبان آموز روشن باشد تا زبان‌آموز کامل درس را متوجه شود. .

علاوه بر این، واژگان نیز مانند نکات دستوری، برای یونیت بالاتر از آسان به دشوار پیش می‌رود.

توانایی خواندن زبان آموزان نیز بخش مهمی از کتاب را شامل می‌شود. این روند را زبان آموز در حین یادگیری کتاب‌های سریالی Four Corners متوجه می‌شود.

نویسندگان کتاب از ساختارهای روزمره زبان و جملات عامیانه استفاده می‌کنند که از کلمات ساده ای پیروی می‌کنند. این ساختار نیز با ارتقا سطح زبانی زبان‌آموز، از کلمات ساده به سخت پیش می‌رود.

تمرینات:

تمرینات کتاب Four Corners  به صورتی است که درک مطلب را بالا برده و ایده جدیدی، را در ذهن زبان آموز ایجاد می‌کند.

تمرین‌های کتاب ساختارها و واژگان را در بر می‌گیرد.

در کتاب Four Corners تمرینات بسیار ساده هستند به همین دلیل روش مناسبی برای گرفتن بازخورد از آموزش نیست.

از آن جا که این کتاب، کتابی ارتباط محور است. پس باید بیشتر مطالب آن به صورت عملی و بیشتر در قالب اسپیکینگ انجام شود.

به طور کلی ، فعالیت‌ها و وظایف موجود در هر یونیت در جهت تقویت مهارت‌ها گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن است.

مهارت نوشتن، مهارتی مکمل برای بهتر شدن سایر مهارت‌ها ( گوش دادن، صحبت کردن، خواندن) است.

برای زبان‌آموزان نوشتن بسیار دشوار است.

نادر است که زبان‌آموزی به بخش رایتینگ علاقه‌ای نشان دهد.

واضح است که در این بخش یادگیری باید کارهای ویژه‌ای انجام داده شود.

کتاب Four Corners  شامل برخی فعالیت‌ها و وظایف واقعی است، به عنوان مثال نوشتن شکایت ،نوشتن تجربیات یا دفترچه خاطرات، نوشتن نامه به یک دوست و غیره.

تصویرگری:

گرافیک و تصاویری که در کتاب استفاده شده، بسیار جذاب است، زیرا یک کتاب درسی خوب باید چشم نواز و رنگارنگ باشد تا زبان‌آموزان کتاب را با علاقه بیشتر مطالعه کنند.

پس شما به عنوان مدرس می‌توانید از تصاویر استفاده کنید.

از دانش‌آموزان درباره تصاویر سؤال کنید و کلاس را جذاب تر کنید.

از این رو،تصاویر می‌توانند توجه دانش آموزان را به خود جلب کند.

تصاویر به دانش آموزان کمک می‌کند مفهوم درس را درک کنند و یادگیری آن‌ها از طریق تصاویر کتاب می‌تواند سرگرم کننده‌تر باشد.