بیوگرافی نسیم نیکلاس طالب :

نسیم نیکلاس طالب یا Nessim or Nissim، متولد 1960 یک مقاله‌نویس، محقق، آماردان و تحلیلگر ریسک لبنانی-آمریکایی است که کارش بر مسائل تصادفی، احتمال و عدم قطعیت متمرکز است. کتاب «قوی سیاه» – کتاب Black Swan او در سال 2007 در بررسی ساندی تایمز به عنوان یکی از دوازده کتاب تأثیرگذار پس از جنگ جهانی دوم توصیف شد.

antifragile

Nassim Nicholas Taleb

طالب یک نویسنده پرفروش است، استاد چندین دانشگاه بوده است، از سپتامبر 2008 به عنوان استاد ممتاز مهندسی ریسک در دانشکده مهندسی پلی تکنیک دانشگاه نیویورک و به عنوان سردبیر مشترک مجله دانشگاهی، تحلیل ریسک و تصمیم فعالیت کرده است. از سپتامبر 2014. او همچنین یک متخصص مالی ریاضی، یک مدیر صندوق تامینی، یک معامله گر مشتقات، و در حال حاضر یک مشاور علمی در Universa Investments بوده است.

او از روش‌های مدیریت ریسک مورد استفاده در صنعت مالی انتقاد کرد و در مورد بحران‌های مالی هشدار داد که متعاقباً از بحران مالی اواخر دهه 2000 سود می‌برد. او از جامعه‌ای دفاع می‌کند که او آن را «جامعه قوی سیاه» می‌نامد، به معنای جامعه‌ای که می‌تواند در برابر حوادثی که پیش‌بینی آن‌ها دشوار است، مقاومت کند. او ضد شکنندگی در سیستم‌ها را پیشنهاد می‌کند، یعنی توانایی بهره‌مندی و رشد از طبقه خاصی از رویدادهای تصادفی، خطاها، و نوسانات و همچنین «تحریک محدب» را به‌عنوان روشی برای اکتشاف علمی پیشنهاد می‌کند، که به این معناست که آزمایش‌های غیرمتمرکز بهتر از آزمایش‌های هدایت‌شده عمل می‌کند. پژوهش.

اوایل زندگی و پیشینه خانوادگی نسیم نیکلاس طالب

طالب در آمیون، لبنان در خانواده مینروا غصن و نجیب طالب، پزشک/انکولوژیست و محقق مردم شناسی به دنیا آمد. پدر و مادر او یونانی ارتدوکس لبنانی با تابعیت فرانسوی بودند و او در مدرسه فرانسوی در آنجا به نام Grand Lycée Franco-Libanais تحصیل کرد. خانواده او با جنگ داخلی لبنان که در سال 1975 آغاز شد، شهرت سیاسی و ثروت خود را کاهش داد. در طول جنگ، طالب چندین سال در زیرزمین خانه خانواده اش درس خواند.

هر دو طرف خانواده او در جامعه مسیحی ارتدوکس یونانی لبنان برجسته بودند. از طرف مادرش، پدربزرگش، فواد نیکولاس غسن، و پدربزرگش، نیکولاس غسن، هر دو معاون نخست وزیر بودند. پدربزرگ پدری او قاضی دادگاه عالی بود. پدربزرگ اعظم او، ابراهیم طالب، در سال 1861 فرماندار استان نیمه خودمختار کوه لبنان عثمانی بود. طالب خود را مسیحی ارتدوکس یونانی توصیف کرده است. کاخ خانواده طالب که در سال 1860 توسط معماران فلورانسی برای پدربزرگ اعظم او ساخته شد، هنوز در آمیون پابرجاست.

 

Uptime | Blog | Books Recommended by Nassim Nicholas Taleb

تحصیلات نسیم نیکلاس طالب

طالب مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه پاریس دریافت کرد. او دارای مدرک MBA از مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا (1983) و دکترای علوم مدیریت از دانشگاه پاریس (دوفین) (1998) به سرپرستی هلیت جمن، با نیکول ال کاروی، دیلیپ مدان، پاتریس پونست و مارکو آولاندا به عنوان اعضای کمیته. پایان نامه او بر ریاضیات قیمت گذاری مشتقات متمرکز بود.

طالب که چند زبانی است، به زبان های انگلیسی، فرانسوی و عربی کلاسیک تسلط ادبی دارد. تسلط به مکالمه به زبان ایتالیایی و اسپانیایی؛ و می تواند متون کلاسیک را به زبان های یونانی، لاتین، آرامی، و عبری باستان و همچنین به خط کنعانی بخواند.

My favorite books of all time - Broke is a Choice
حرفه NASSIM NICHOLAS TALEB

حرفه مالی

طالب یک کارشناس مالی ریاضی، اشتراک] یک مدیر صندوق تامینی، یک معامله گر مشتقات بوده است و در حال حاضر مشاور علمی در Universa Investments است. او در سال 2011 بر روی یک مقاله با صندوق بین المللی پول کار کرد.

طالب خود را کمتر تاجری می داند تا یک معرفت شناس تصادفی، و می گوید که از تجارت برای رسیدن به استقلال و آزادی از قدرت استفاده کرده است. طالب یکی از پیشگامان حفاظت از ریسک دنباله بود (که اکنون گاهی اوقات “محافظت از قو سیاه” نامیده می شود)، که هدف آن کاهش قرار گرفتن سرمایه گذاران در برابر حرکات شدید بازار است. مدل کسب‌وکار او محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر بحران‌ها و درو کردن پاداش از رویدادهای نادر بوده است، و بنابراین حرفه مدیریت سرمایه‌گذاری او شامل جک‌پات‌های متعددی است که با طلسم‌های خشک طولانی همراه بوده است.

او همچنین سمت‌های زیر را بر عهده داشته است: مدیر عامل و معامله‌گر اختصاصی در Credit Suisse UBS، معامله‌گر اصلی جهانی مشتقات آربیتراژ اختصاصی برای ارزها، کالاها و درآمد ثابت غیر دلاری در First Boston، معامله‌گر اصلی مشتقات ارزی بانک Indosuez، مدیر عامل و در سراسر جهان. رئیس آربیتراژ اختیار مالی در CIBC Wood Gundy، معامله گر آربیتراژ مشتقات در Bankers Trust (در حال حاضر دویچه بانک)، معامله گر اختصاصی در BNP Paribas، بازارساز مستقل اختیار معامله در بورس کالای شیکاگو و موسس Empirica Capital.

در سال 2004، طالب از تجارت بازنشسته شد و یک نویسنده تمام وقت شد. طالب از سال 2007 به عنوان مشاور علمی اصلی در Universa Investments در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، یک شرکت حفاظت از دم تحت مالکیت و مدیریت شریک سابق Empirica، Mark Spitznagel بوده است. با این حال، طالب ماهیت مشارکت خود را «کاملاً منفعلانه» از سال 2010 به بعد توصیف می کند.

طبق گزارش‌ها، طالب پس از سقوط سال 1987 از نظر مالی مستقل شد و در طی غواصی نزدک در سال 2000 [38] و همچنین بحران مالی که در سال 2007 آغاز شد، موفقیت‌آمیز بود، تحولی که او آن را به عدم تطابق بین توزیع‌های آماری مورد استفاده در امور مالی و واقعیت نسبت داد. یونیورسا صندوقی است که مبتنی بر ایده “قوی سیاه” است و طالب مشاور اصلی آن است. برخی از صندوق‌های جداگانه مدیریت شده توسط یونیورسا در اکتبر 2008 بازدهی 65 تا 115 درصدی داشتند. پس از بحران اقتصادی که در سال 2008 آغاز شد، طالب به فعالی برای آنچه که او آن را «جامعه قوی قو سیاه» می‌نامید تبدیل شد و از جولای 2011 طالب در حال نوشتن مقاله ای با صندوق بین المللی پول در مورد شناسایی و کاهش ریسک های دنباله دار در بازارهای مالی بود.

Nassim Taleb's "Antifragile: Things That Gain From Disorder" Book Review

شغل دانشگاهی Nassim Nicholas Taleb

طالب شغل خود را تغییر داد و در سال 2006 محقق ریاضی، محقق و مقاله‌نویس فلسفی شد و در مؤسسه علوم ریاضی دانشگاه نیویورک، دانشگاه ماساچوست آمهرست، مدرسه بازرگانی لندن و دانشگاه آکسفورد سمت‌هایی داشته است. او از سال 2008 استاد ممتاز مهندسی ریسک در دانشکده مهندسی پلی تکنیک دانشگاه نیویورک بوده است.
او پژوهشگر برجسته در مرکز BT مدرسه تجارت سعید، دانشگاه آکسفورد (2009-2013) بود.

طالب یکی از سردبیران مجله دانشگاهی، تحلیل ریسک و تصمیم (از سپتامبر 2014) است، به طور مشترک دوره های منظمی را با پل ویلموت در لندن تدریس می کند (نوزدهمین بار، مارس 2015)، و گهگاه در دوره های آموزشی برای دریافت گواهینامه کمی شرکت می کند. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری. او همچنین یکی از اعضای هیئت علمی موسسه سیستم های پیچیده نیوانگلند است.

حرفه نویسندگی نسیم نیکلاس طالب :

مقاله چهار جلدی فلسفی طالب درباره عدم قطعیت، با عنوان اینسرتو، شامل کتاب‌های زیر می‌شود: ضدشکننده (2012)، قو سیاه (2007-2010)، فریب خورده تصادفی (2001) و تخت پروکروستس (2010).

اولین کتاب غیر فنی طالب با نام فریب خورده توسط تصادفی (Fooled by Randomness)، در مورد دست کم گرفتن نقش تصادفی در زندگی، تقریباً همزمان با حملات 11 سپتامبر، توسط فورچون به عنوان یکی از باهوش ترین 75 کتاب شناخته شده انتخاب شد.

دومین کتاب غیرفنی او، قو سیاه،(Black Swan) درباره رویدادهای غیرقابل پیش بینی، در سال 2007 منتشر شد و نزدیک به 3 میلیون نسخه فروخت (تا فوریه 2011). این کتاب 36 هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز، 17 هفته با جلد گالینگور و 19 هفته به عنوان جلد شومیز ماند و به 31 زبان ترجمه شد.
قو سیاه به عنوان پیش بینی کننده بحران بانکی و اقتصادی سال 2008 شناخته شده است.